20 Mart 2007 Salı

The Important Is Me

Kimse kimsenin hayatını kabusa çeviremez. Bu kişinin kendi elindedir. Eğer sen hayatını bir kabusa çevirip bir kaos içinde yaşamayı seçiyorsan bunu yaşarsın. Bu yüzden hayat senin yansımandan ibarettir işte. Seçimini yapmak senin elinde. Kendi hayatını seçmek senin elinde. Vazgeçmemek senin elinde. Mücadele etmek senin elinde...
Arzuladığın ya da hayal ettiğin her şeye önce onu seçmekle ulaşabilirsin ya da kendini boşluğa bırakıp seyredersin. Eğer hayatını sadece dışarıdan gelecek yönlendirmelere ve etkilere göre düzenleyeceksen zamanın senin isteklerini yerine getirebilecek kadar uzun olmadığı gerçeğini göz ardı etmiş olursun. İstediğin şeyin üzerine git ki hayat da sana katkılarıyla yardım ederek istediğin yaşamı yaşayabilip mutlu olabilmeni sağlayabilsin.Kendin için, geleceğin için bir şeyler yap. kimse için değil. Herkes kendinden sorumludur.
Yine de başkalarını kurtarma isteğin varsa önce kendini kurtar. Öncelik sıranı kimseye ama kimseye verme. Unutmaki sen olmazsan karşındakilerde olmaz.

Hiç yorum yok: